O mnie

Witam

Nieprawdą byłoby gdybym napisała, że odkąd pamiętam wszędzie biegałam z aparatem albo, że zawsze wiedziałam, że będę zajmować się fotografią. Kiedyś pochłaniał mnie sport. Po urodzeniu dziecka nadszedł moment w moim życiu, by zastanowić się nad tym, jak chciałabym by wyglądała moja codzienność, odpowiedzieć sobie na pytanie co chcę robić, co daje mi satysfakcję. Fotografia łączy w sobie wszystko, co mnie uskrzydla. Nie ma miejsca na nudę. Podróże, nowi ludzie, nowe wyzwania. Uwielbiam.

Jest we mnie pierwiastek artystyczny i energetyczny, potrzeba robienia nowych rzeczy i robienia ich po swojemu. Mam tendencję do perfekcjonizmu, ale też do szaleństwa. Taki miks, który wpływa niewątpliwie na efekt końcowy czyli Twoje zdjęcia.

Od strony praktycznej – zaangażowana; jeżeli to możliwe, fotografuję do uzyskania zadowalających efektów; każda fotografia jest obrabiana i retuszowana zanim zostanie pokazana dalej; stawiam na naturalność w ujęciach, co oznacza mniej pozowania i ustawiania do zdjęć; liczy się dla mnie jakość bardziej niż ilość; dla zainteresowanych – posiadam upoważnienie do fotografowania podczas uroczystości liturgicznych.

Katarzyna Nowakowska